O mnie
Piotr KowalskiNazywam się Piotr Kowalski, jestem magistrem fizjoterapii. Ukończyłem Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Zajmuję się rehabilitacją ortopedyczną, neurologiczną oraz sportową. Chcąc świadczyć usługi na najwyższym poziomie, sukcesywnie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach specjalistycznych. W marcu 2016 r. ukończyłem 2,5 letni kurs z zakresu terapii manualnej wg standardu IFOMT MT I, który opiera się na standardach Międzynarodowej Federacji Fizjoterapeutów Ortopedycznych i Manualnych (IFOMPT) i Europejskiej Federacji Akademii Szkół Terapeutów Manualnych (European Federation of Academies for Manual Therapy - EFAMT). W trakcie zajęć nauczyłem się diagnozować i leczyć zaburzenia funkcjonalne w układzie ruchu, które są przyczyną zmian w strukturach mięśniowych, nerwowych albo stawowych. Ważnym elementem całego szkolenia było oprócz zajęć teoretycznych zaliczenie tzw. "godzin klinicznych", czyli zajęć praktycznych. Po zdaniu egzaminu państwowego stałem się dyplomowanym terapeutą manualnym.

Obecnie rozpoczynam 3 letni kurs poszerzający z zakresu terapii manualnej wg standardu IFOMT MT II. Szkolenie obejmuje teorię i praktykę technik rozpoznania klinicznego oraz szybkiej mobilizacji, integruje badania naukowe z różnych dziedzin ("evidence based practice") np. biomechanika - radiologia - psychologia - patofizjologia (mechanizmy bólu, schorzenia przewlekłe). Szkolenie zakończone jest międzynarodowym egzaminem praktycznym.

W mojej pracy z pacjentem wykorzystuję metody terapii manualnej według koncepcji Maitlanda oraz Kaltenborna- Evjentha. Specjalizuję się w badaniu i leczeniu stawów obwodowych, kręgosłupa oraz stawu skroniowo - żuchwowego. Ponieważ o doborze sposobu leczenia zawsze decyduje dokładny wywiad z pacjentem, do którego przywiązuję szczególną wagę.

Ukończone kursy

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

Dyplom 1 Dyplom 2 Dyplom 3 Dyplom 4
Dyplom 5 Dyplom 6 Dyplom 7 Dyplom 8
Dyplom 9 Dyplom 10 Dyplom 11 Dyplom 12
Dyplom 13 Dyplom 14 Dyplom 15 Dyplom 16
Dyplom 17 Dyplom 18 Dyplom 19 Dyplom 20
Dyplom 21 Dyplom 22
Kontakt
PIO – MED
Piotr Kowalski

Rehabilitacja w domu pacjenta lub gabinet rehabilitacji Forma, ul. Krakowska 55, Radomsko

tel. 509 402 211

Adres email:
piomed.radomsko@gmail.com

PIO-MED Piotr Kowalski, Rehabilitacja Masaż Radomsko, tel. 509 402 211